Domov Obvestila Ob svetovnem dnevu filozofije NESMISEL SMISLA V DOBI TEHNIKE IN NESKONČNE IZBIRE VSEGA

filozofijaPridružite se nam v četrtek, 15. novembra 2018, ob 19. uri v Miheličevi galeriji v Kašči na Spodnjem trgu v Škofji Loki.
mag. Marko Ogris

Se nam naše vsakdanje življenje v dobi nenehnih tehničnih inovacij in neskončne izbire vsega, kar je moč prodati ali kupiti – kaže smiselno in človeško izpolnjeno ali smo vse bolj tesnobni in nezadovoljni; se kot posamezniki počutimo osebno suverene in družbeno angažirane ali smo vse bolj podobni nedoletnim otrokom, ki se vedno manj zanašajo na lastno ročne sposobnosti, moč spomina, inventivne ustvarjalnosti in domišljije? Kakšne vrste "smislov" je vso zgodovino evro-azijske civilizacije človeku zagotavljala filozofska drža do sveta in življenja - v različnih kulturnih in duhovnih tradicijah? In navsezadnje - katere konkretne koristi tudi človeku digitalne dobe prinaša knjižno branje humanistike v primerjavi z "brskanjem" po zaslonih "pametnih naprav"?