Domov Obvestila DEMENCA, MOJA UČITELJICA

DEMENCA, MOJA UČITELJICA

VABILO na delavnico in predstavitev knjige:

DEMENCA, MOJA UČITELJICA, Ana Cajnko, prof.

Za demenco ne obstaja hitra rešitev v obliki zdravniškega posega ali zdravil in zgolj informacije o demenci niso dovolj za to, da se sprijaznimo, sprejmemo in da lahko pomagamo ljudem z demenco.

Delavnica je namenjena vsem, ki se tako ali drugače srečujejo z demenco in je BREZPLAČNA.
KDAJ: 18.10.2018, ob 19.00 uri
KJE: Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka, enota Gorenja vas, Poljanska cesta 87, 4224 Gorenja vas

Delavnica temelji na psihosocialnem pristopu in ne na medicinskem, tradicionalnem. Poteka v obliki pogovora, postavljanja vprašanj in iskanja ustreznih rešitev in odgovorov, ki so pomembni za skupno življenje z ljudmi z demenco. Z znanjem bomo demenco bolje spoznali, jo sprejeli takšno kot je. Spreminjanje našega odnosa do demence, bo izboljšalo življenje tistim, ki imajo demenco kot tudi tistim, ki zanje skrbijo, prav gotovo pa bo tudi zmanjšalo strah pred njo. Delavnico izvaja Ana Cajnko (univ. prof., dipl. soc. del. spec. geron- tologije), predsednica društva RESje – prostovoljstvo na področju demence, avtorica programa RESje in priročnikov za svojce oseb z demenco ter avtorica knjige »Demenca, moja učiteljica«.

ORGANIZIRA: Zavod O, Zavod Škofj eloške Mladine, VGC Gorenjske in Knjižnica Ivana Tavčarja.