Domov Obvestila
Novice in obvestila

Knjižnica danes odprta le do 18.00!

Spoštovani uporabniki knjižnice! Obveščamo vas, da bo Krajevna knjižnica Škofja Loka in Železniki v četrtek, 22. junija 2017, zaradi svečanega odprtja novih prostorov Krajevne knjižnice Gorenja vas, odprta do 18.00 ure.
Hvala za razumevanje! Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka.

gorenja vas

Knjižnica danes odprta le do 18h!

gvV četrtek, 22.6.2017, bodo vse enote knjižnice zaprte od 18.00 h dalje zaradi odprtja novih prostorov knjižnice v Gorenji vasi. Vabljeni na odprtje. Ogled prostorov bo možen tudi v petek, 23.6.2017 od 14.00 - 19.00. ure.

Knjižnica Gorenja vas bo v juniju dobila nove prostore. Knjižnico na stari lokaciji (Sestranska vas 14) bomo 5. 6. 2017 zaprli. Svečano odprtje knjižnice na novi lokaciji (Poljanska cesta 87) bo 22. ​6​. 2017 ob 19.00​, po ustaljenem urniku pa bo zopet odprta 26. 6. 2017.

Bralnica na vrtu Sokolskega doma Škofja loka

Vrt Sokolskega doma bo od 27. 6. 2017 do 29. 8. 2017 postal prava bralnica na prostem!

Če radi berete knjige oz. listate revije v prijetnem, mirnem okolju, potem pridite v Škofjo Loko, natančneje na vrt Sokolskega doma, ki je prava zelena oaza sredi mesta. Za vas smo skupaj s Knjižnico Ivana Tavčarja pripravili kakovostno gradivo, ki vas lahko s pomočjo vaše domišljije v objemu zelenega udobja ponese kamor mu boste dopustili.

Bralnica 2017 bo odprta od torka do nedelje, od 17ih do 20ih. V primeru dežja pa odpade.

Tudi letos bomo v sodelovanju s škofjeloškimi organizacijami pripravili pester in zanimiv DODATNI PROGRAM, ki bo potekal ob torkih ob 18ih. V primeru dežja bo le-ta izveden v mali dvorani Sokolskega doma Škofja Loka:

27.6. Odprtje Bralnice 2017 (Cankarjev trg, v primeru dežja bo prireditev v Sokolskem domu)
4.7.   Recital s prof. pedagogike in psihologije Majdo Mencinger (Marinkina knjižnica)
11.7. Tista druga polovica: Pogovor z Jasminom B. Frelihom (Mladinski center Blok, PUM Škofja Loka)
18.7. Pogovor o knjigi Živali nas človečijo (Modrijanova knjigarna)
25.7. Delavnica kreativnega pisanja: Kaj je to haiku? (Društvo prijateljev mladine Škofja Loka, Grable)
1.8.   Otroška gledališka predstava| Igramo se gledališče (Društvo prijateljev mladine Škofja Loka, Grable)
8.8.   Zgodbe za boljši svet (Grable)
22.8. Kratkoslovnica in Slovnica na kvadrat | Pogovor s Kozmo Ahačičem (Občina Škofja Loka)
29.8. Romana na maturi 2018 (Ubežni delci, Pomladni dan) s pisateljem Borutom Golobom (Občina Škofja Loka)
1.9.   Zaključek Bralnice 2017 | Koncert skupine The Problems

Vstop prost!

Knjižnica Gorenja vas - selitev v nove prostore!

Samooskrbni zelenjavni vrt

vrtTorek, 11. april 2017, ob 18. uri
V Krajevni knjižnici Železniki
Vstop je prost!

Priprava tal in nega rastlin na naravi prijazen način je osnova za zdravo pridelano zelenjavo na domačem vrtu. Strokovnjak Kluba Gaia Vanes Husić nam bo na predavanju svetoval glede priprave tal, izbora rastlin in optimalnih pogojev za rast in razvoj. Izvedeli bomo tudi kako rastlinam na vrtu zagotoviti čim večjo zaščito pred boleznimi in škodljivci.

VANES HUSIĆ

S TRANSSIBIRKO ŽELEZNICO IZ MOSKVE PO SIBIRIJI IN MONGOLIJI NA KITAJSKO

vlakTorek, 11. 4. ob 19.00
Kašča na Spodnjem trgu
Torkov večer s knjižnico – potopisno predavanje
Predava: Vinko Hafner

Kratek ogled Moskve in preko velikih rek in mest v Sibirijo do Irkutska ob največjem jezeru "Bajkal", v Mongoliji pa puščava Gobi in njeno glavno mesto Ulan Bator. Na Kitajskem pa brez Pekinga ( Beijing ), ki je glavno mesto republike in kitajskega zidu ne gre.

trans

UPORABNA ZNANJA PREDNIKOV ZA HARMONIČNO ŽIVLJENJE IN SOBIVANJE Z NARAVO

Torek, 18. 4. ob 19.00,
Kašča na Spodnjem trgu
Torkov večer s knjižnico v sodelovanju z Zavodom O in Večgeneracijskim centrom Gorenjske
Predava: Dr. Breda Poljanec
Narava ima svojo moč. Kako smo majhni in kljub razviti tehnologiji nemočni! Pod vplivom dela kvantnih fizikov se pojavlja nov pogled na svet ki pravi, da ima vse duhovno podlago. Na predavanju bomo govorili o starodavnih terapijah, ki delujejo v Sibiriji in jih zlahka uporabimo tudi pri nas. To so hidroterapija, terapija s kamni, lišaji . Govorili bomo, kako se povezujemo z naravo.

<< Avgust 2018 >>
 P  T  S  Č  P  S  N