Domov Obvestila
Novice in obvestila

Knjižnica Gorenja vas - selitev v nove prostore!

Knjižnica Gorenja vas bo v juniju dobila nove prostore. Knjižnico na stari lokaciji (Sestranska vas 14) bomo 5. 6. 2017 zaprli. Svečano odprtje knjižnice na novi lokaciji (Poljanska cesta 87) bo 22. ​6​. 2017 ob 19.00​, po ustaljenem urniku pa bo zopet odprta 26. 6. 2017.

Spremenjen poletni urnik v juliju in avgustu

Bralce in obiskovalce Knjižnice Ivana Tavčarja Škofja Loka obveščamo o spremenjenem poletnem urniku, ki

velja od 1. 7. do 31. 8. 2017.

PONEDELJEK TOREK SREDA ČETRTEK PETEK
ŠKOFJA LOKA 08.00 – 20.00 08.00 – 15.00 08.00 – 15.00 13.00 – 20.00 08.00 – 15.00
TRATA     14.00 – 19.00
POLJANE     13.00 – 19.00
GORENJA VAS   13.00 – 19.00   13.00 – 19.00
ŽIRI 14.00 – 19.00   10.00 – 17.00
ŽELEZNIKI   13.00 – 19.00   13.00 – 19.00
SOVODENJ         14.00 – 16.00

Samooskrbni zelenjavni vrt

vrtTorek, 11. april 2017, ob 18. uri
V Krajevni knjižnici Železniki
Vstop je prost!

Priprava tal in nega rastlin na naravi prijazen način je osnova za zdravo pridelano zelenjavo na domačem vrtu. Strokovnjak Kluba Gaia Vanes Husić nam bo na predavanju svetoval glede priprave tal, izbora rastlin in optimalnih pogojev za rast in razvoj. Izvedeli bomo tudi kako rastlinam na vrtu zagotoviti čim večjo zaščito pred boleznimi in škodljivci.

VANES HUSIĆ

S TRANSSIBIRKO ŽELEZNICO IZ MOSKVE PO SIBIRIJI IN MONGOLIJI NA KITAJSKO

vlakTorek, 11. 4. ob 19.00
Kašča na Spodnjem trgu
Torkov večer s knjižnico – potopisno predavanje
Predava: Vinko Hafner

Kratek ogled Moskve in preko velikih rek in mest v Sibirijo do Irkutska ob največjem jezeru "Bajkal", v Mongoliji pa puščava Gobi in njeno glavno mesto Ulan Bator. Na Kitajskem pa brez Pekinga ( Beijing ), ki je glavno mesto republike in kitajskega zidu ne gre.

trans

UPORABNA ZNANJA PREDNIKOV ZA HARMONIČNO ŽIVLJENJE IN SOBIVANJE Z NARAVO

Torek, 18. 4. ob 19.00,
Kašča na Spodnjem trgu
Torkov večer s knjižnico v sodelovanju z Zavodom O in Večgeneracijskim centrom Gorenjske
Predava: Dr. Breda Poljanec
Narava ima svojo moč. Kako smo majhni in kljub razviti tehnologiji nemočni! Pod vplivom dela kvantnih fizikov se pojavlja nov pogled na svet ki pravi, da ima vse duhovno podlago. Na predavanju bomo govorili o starodavnih terapijah, ki delujejo v Sibiriji in jih zlahka uporabimo tudi pri nas. To so hidroterapija, terapija s kamni, lišaji . Govorili bomo, kako se povezujemo z naravo.

STROKOVNO PREDAVANJE: SAMOOSKRBNI ZELENJAVNI VRT

vrtV torek, 14. marca 2017, ob 19. uri,
Predava: VANES HUSIĆ
v Miheličevi galeriji v Kašči na Spodnjem trgu v Škofji Loki.

Priprava tal in nega rastlin na naravi prijazen način je osnova za zdravo pridelano zelenjavo na domačem vrtu. Strokovnjak Kluba Gaia Vanes Husić nam bo na predavanju svetoval glede priprave tal, izbora rastlin in optimalnih pogojev za rast in pogoj. Izvedeli bomo tudi kako rastlinam na vrtu zagotoviti čim večjo zaščito pred boleznimi in škodljivci.

POTOPISNO PREDAVANJE: RAJSKI OTOKI SVETA

rajski otokiV torek, 21. marca 2017, ob 19. uri,
v Miheličevi galeriji v Kašči na Spodnjem trgu v Škofji Loki.
LEA AVGUŠTIN in UROŠ KRMELJ

Na potopisnem predavanju se bomo sprehodili po zanimivih in nekaterih manj znanih otočkih in otokih Južno-kitajskega morja, Indijskega oceana in Karibov. Tako se bomo odpravili na otočje San Blas, kjer naju je s svojo bogato kulturo navdušilo ljudstvo Guna Jala, na otokih Mahe, Praslin in La Digue sva odkrivala kreolsko kulturo in ene najlepših plaž na svetu. Odmaknjena Karimujawa je bila svojevrsten logistični izziv, na Perhentianu in Koh Phanganu sva našla Nemota, na Masirah islandu pa sva bila deležna nepozabne večerje na plaži.