Domov Obvestila
Novice in obvestila

Dogodek odpade

Obveščam vas, da predstavitev zbirke avtorskih pesmi Matevža Šaleharja- Hamota, ki je bila napovedna za torek, 13.2.2018 ob 19. uri, zaradi obveznosti v glasbeni skupini ODPADE. O nadomestnem terminu vas bomo obvestili. Hvala za razumevanje.

LUBEZEN Matevž Šalehar — Hamo

hamoPridružite se nam v torek, 13. februarja 2018, ob 19. uri, v Miheličevi galeriji v Kašči na Spodnjem trgu v Škofji Loki.
Matevž Šalehar — Hamo je eden najprodornejših glasbenikov v zadnjih letih. Pevec, kitarist, tekstopisec in gonilna sila skupine Hamo&Tribute to 2 Love je na slovenskem glasbenem prizorišču aktiven od sredine devetdesetih let. Vabljeni na predstavitev zbirke avtorskih pesmi LUBEZEN. Naj jih Hamo igra ali prebira, vedno iz njih veje izjemna pripovedna moč- ljubezen. Pogovor s Hamotom bo povezoval urednik Založbe Mladika Primož Mušič.

Literarni večer s pesnikom Milanom Debeljakom

knjigePrireditev bo v sredo, 7. februarja 2018, ob 19. uri v Kulturnem domu v Poljanah nad Škofjo Loko. Med pogovorom, ki ga bo z avtorjem poezije vodila Olga Koplan, bomo recitirali pesmi iz njegovih pesniških zbirk. Prebrali bomo tudi pesmi, ki jih je prav za to priložnost napisal Poljancem v domačem narečju. Knjige boste ob koncu prireditve lahko tudi dobili. Prisrčno vabljeni!ministrator/index.php?option=com_content

POTOPISNO PREDAVANJE; CENTRALNA AZIJA IN RUSIJA

rusijaPridružite se nam v torek, 6. februarja 2018, ob 19. uri v Miheličevi galeriji v Kašči na Spodnjem trgu v Škofji Loki.

Deset tednov in 10.000 kilometrov dolgo potovanje po centralni Aziji in Rusiji
pričara veliko lepih pogledov in zanimivih dogodkov: Špičasti vrhovi Fannskih
gora v Tajikistanu, mednarodne nomadske igre v Kirgiziji, prostrane stepe
Kazahstana in dolge ure vožnje v tretjem razredu transibirske železnice.

Mogočna Moskva, bleščeči St. Petersburg in še več…

Peter Zabret

POHOD Z GORIČKEGA V PIRAN

v piranOb desetletnici prvega pohoda, za katerega je bila povod pesem Vlada Kreslina Z Goričkega v Piran, se je skupina pohodnikov ponovno podala na pot. V svojih srcih so preko Slovenije ponesli Ljubezen in jo zlili z Naravo, Gozdom, Drevesi in Ljudmi. Med pohodniki je bila tudi Nika Weiffenbach s kužkom Vilijem.
Pridružite se nam v četrtek, 1. februarja 2018, ob 18. uri v Krajevni knjižnici Železniki.

Stavka javnega sektorja

DRAGI OBISKOVALCI IN OBISKOVALKE KNJIŽNICE IVANA TAVČARJA ŠKOFJA LOKA IN NJENIH ENOT

V sredo, 24. januarja 2018, poteka v Sloveniji vsesplošna stavka javnega sektorja. Stavki se pridružujemo tudi zaposleni v Knjižnici Ivana Tavčarja Škofja Loka zato Vas obveščamo, da bodo protestno ZAPRTE na dan stavke;
matična knjižnica v Škofji Loki od 12:00 do 13:00,
Krajevna knjižnica Železniki od 12:00 do 13:00,
Krajevna knjižnica Žiri od 12:00 do 13:00,
Krajevna knjižnica Poljane od 13:00 do 14:00
Krajevna knjižnica Trata od 14:00 do 15:00.

Hvala za razumevanje
Zaposleni v Knjižnici Ivana Tavčarja Škofja Loka

Potopisno predavanje: RAZISKOVANJE PORTUGALSKE

portugalskaPridružite se nam v petek, 26. 1. 2018, ob 18. uri v KULTURNEM SREDIŠČU STARE ŽIRI (Stara šola, Tabor 2).

Portugalska se nahaja na skrajnem jugovzhodnem delu celinske Evrope na Iberskem polotoku. Na eni strani jo obliva Atlantski ocean, na severu in zahodu pa meji na Španijo. K Portugalski spadajo tudi tri otočja: Azori, Madeira in Salvages. Glavno mesto Portugalske je Lizbona, za katero pravijo, da je eno najlepših prestolnic na svetu. Še mnogo več, v sliki in besedi, pa nam bo o Portugalski predstavil popotnik Urban ČEPON.

<< Avgust 2018 >>
 P  T  S  Č  P  S  N