Domov Obvestila
Novice in obvestila

POHOD Z GORIČKEGA V PIRAN

v piranOb desetletnici prvega pohoda, za katerega je bila povod pesem Vlada Kreslina Z Goričkega v Piran, se je skupina pohodnikov ponovno podala na pot. V svojih srcih so preko Slovenije ponesli Ljubezen in jo zlili z Naravo, Gozdom, Drevesi in Ljudmi. Med pohodniki je bila tudi Nika Weiffenbach s kužkom Vilijem.
Pridružite se nam v četrtek, 1. februarja 2018, ob 18. uri v Krajevni knjižnici Železniki.

Stavka javnega sektorja

DRAGI OBISKOVALCI IN OBISKOVALKE KNJIŽNICE IVANA TAVČARJA ŠKOFJA LOKA IN NJENIH ENOT

V sredo, 24. januarja 2018, poteka v Sloveniji vsesplošna stavka javnega sektorja. Stavki se pridružujemo tudi zaposleni v Knjižnici Ivana Tavčarja Škofja Loka zato Vas obveščamo, da bodo protestno ZAPRTE na dan stavke;
matična knjižnica v Škofji Loki od 12:00 do 13:00,
Krajevna knjižnica Železniki od 12:00 do 13:00,
Krajevna knjižnica Žiri od 12:00 do 13:00,
Krajevna knjižnica Poljane od 13:00 do 14:00
Krajevna knjižnica Trata od 14:00 do 15:00.

Hvala za razumevanje
Zaposleni v Knjižnici Ivana Tavčarja Škofja Loka

Potopisno predavanje: RAZISKOVANJE PORTUGALSKE

portugalskaPridružite se nam v petek, 26. 1. 2018, ob 18. uri v KULTURNEM SREDIŠČU STARE ŽIRI (Stara šola, Tabor 2).

Portugalska se nahaja na skrajnem jugovzhodnem delu celinske Evrope na Iberskem polotoku. Na eni strani jo obliva Atlantski ocean, na severu in zahodu pa meji na Španijo. K Portugalski spadajo tudi tri otočja: Azori, Madeira in Salvages. Glavno mesto Portugalske je Lizbona, za katero pravijo, da je eno najlepših prestolnic na svetu. Še mnogo več, v sliki in besedi, pa nam bo o Portugalski predstavil popotnik Urban ČEPON.

Potopisno predavanje CAMINO

caminoPridružite se nam v četrtek, 18. 1. 2018, ob 19. uri, v MALI DVORANI Sokolskega doma v Gorenji vasi

Mojca KLUG se je na Camino prvič podala pred tremi leti. Do danes je prehodila

štiri znamenite poti Camina.

Predavateljica nas bo na svojem predavanju seznanila s tem, kaj Camino sploh
je, katere trase so najbolj popularne in kako se je treba na ta podvig pripraviti.
V drugem delu pa nas bo ob slikah peljala še po Caminu Primitivu, poti od
Ovieda do Santiaga. Občudovali boste lahko naravo na slikah in se zabavali ob

pripovedi o njenih dogodivščinah.

Strokovno predavanje: NARAVNA GRADNJA

gradnjaPridružite se nam v četrtek, 18. 1. 2018, ob 18. uri v KULTURNEM SREDIŠČU STARE ŽIRI (Stara šola, Tabor 2).

Univ. dipl. inž. arh. Miha ŠEGULA nam bo v svojem predavanju predstavil gradnjo z naravnimi materiali, vrste materialov, ter tudi vrste naravne gradnje. Razložil nam bo razliko med samo graditeljstvom in gradnjo na ključ ter vse postopke ter stroške pred in med gradnjo samo.

Potopisno predavanje: CAMINO

camino primitivoČetrtek, 21. 12. 2017 ob 19.00, Krajevna knjižnica Žiri
Predava Mojca Klug
Predavateljica vas bo na svojem predavanju seznanila s tem, kaj Camino sploh je, katere trase so
najbolj popularne in kako se je treba na takšen podvig pripraviti. V drugem delu pa nas bo ob slikah
popeljala še po Caminu primitivu, poti Od Ovieda do Santiaga. Občudovali boste lahko čudovito
naravo na slikah in se zabavali ob pripovedi o njenih dogodivščinah.

PREDSTAVITEV KNJIGE LADO: ena sama ljubezen

lado 1511810751

Kdaj: 21.12.2017 ob 19:00
Kje: SOKOLSKI DOM - Gorenja vas (mala dvorana)

Četrtkov večer s knjižnico - Matej Kranjc
LADO: Ena sama ljubezen

Ob 60-letnici glasbenega delovanja velikega šansonjerja in umetnika Lada Leskovarja je izšla tudi njegova biografija. Delo, ki ga je skupaj z Ladom sestavil pesnik, glasbenik in prevajalec Matej Krajnc, ponuja celovit vpogled v delo in življenje družinskega človeka, mirovnega ambasadorja in predvsem izjemnega pevca. Iz knjige kar vre neizmerna energija, ki jo Lado Leskovar predaja svojim poslušalcem. Že šestdeset let. Sedaj so na vrsti bralci, da to začutijo.

Knjigo bosta predstavila Lado Leskovar in urednik Primož Mušič.