Domov Obvestila
Novice in obvestila

Osnovnošolci - izposoja!

Od torka, 14. 4. dalje tudi izposoja gradiva za osnovnošolce.

Postopek izposoje najdete TUKAJ.

Pančkov svet

Pesmice in pravljice v oblaku. V Pančkovem svetu se pridružujejo pobudi olajšati in popestriti vsakdan našim malčkom. Zato do nadaljnjega odpirajo brezplačen dostop do Pančkovih pravljic in pesmic v oblaku.
www.pancek.si.

Mnogi naslovi izdaj v prostem dostopu

Odlična novica za raziskovalce in bralce časopisa Delo.
S časopisno hišo Delo smo se dogovorili, da velik del njihovih preteklih izdaj, ki jih hranimo na portalu Digitalne knjižnice Slovenije, v času epidemije ponudimo tudi v prostem dostopu. Vsi uporabniki lahko brez omejitev v tem času beremo naslednje naslove:

Delo (1959 – 1999),
Ljudska pravica (1934 – 1959),
Petkov teden (1986 – 1990),
Slovenski poročevalec (1938 – 1959),
Sobotna priloga (1967 – 1999),
Tedenska tribuna (1953 – 1973),
Tovariš (1945 – 1973),
Vikend magazin (1990 – 1994).

Sedaj je v prostem dostopu skupno okoli 30.000 digitalnih objektov, ki so bili doslej dostopni le v prostorih NUK. Zahvaljujemo se časopisni hiši Delo za dovoljenje in olajšano pot do gradiva.

Vabljeni k branju Delovih edicij

#Ostanimodoma in ostanimo zdravi

Izposoja strokovnega gradiva - po pošti

Po obvestilu NIJZ je možna izposoja in pošiljanje gradiva ob upoštevanju enakih ukrepov kot pri spletni trgovini in pripravi ter dostavi naročil.

Navodila:

1. 1.Pošiljamo SAMO strokovno gradivo za namene študija.
  2. 2.Uporabnik pošlje seznam z naslovi na mail  Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript.   ali SMS, MMC na mobilno številko 051 672 367. Pošlje tudi MMC sporočilo – sliko svoje izkaznice!
  3. 3.Pošiljanje se izvaja samo iz knjižnice v Škofji Loki (gradivo, ki je v Škofji Loki)
  4. 4.Količina gradiva – omejena na težo paketa do 2 kg (cena 2,50 eur).
  5. 5.Uporabnik je seznanjen, da se strošek pošiljanja (2,50 EUR) vpiše v dolg, ki ga bo poravnal po koncu izrednih razmer.
  6. 6.Gradiva ni potrebno vračati do konca teh razmer.
  7. 7.Če je možno, lahko uporabnik naročeno gradivo prevzame pred vrati v knjižnico v Škofji Loki (Šolska ulica) v času pon – pet, 8.00 – 15.00h.

NAČIN:

-          Uporabnika, ki želi tak prevzem obvestimo, da je gradivo pripravljeno.

-          Ko je zunaj na parkirišču pokliče v knjižnico in obvesti, da čaka. Dežurni zaposleni nato pripravljeno gradivo postavi pred vrata.

Biblos dostop

Oddaljeni vpis za dostop do portala e-knjig BIBLOS, brez plačila članarine za čas trajanja izrednih razmer.
POJASNILA in PRISTOPNA IZJAVA

Virtualni svet knjig

virtualni svet knjiznic Vabimo vas v virtualni svet knjig, časopisov in informacij slovenskih splošnjih knjižnic!

Podrobnosti na POVEZAVI!

Razstava v Litvi

Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka že nekaj let preko združenja sestrskih knjižnic NAPLE, sodeluje s Knjižnico v mestu Panevežys (Litva). Z njo vsako leto, v mesecu februarju izmenjujemo razstave. POVEZAVA

<< Maj 2020 >>