Domov Obvestila
Novice in obvestila

MOTNJE - menjava telefonskega operaterja

Obveščamo vas, da bomo v času med 9. 12. in 13. 12. 2019 izvajali menjavo telefonskega operaterja. Zato bo v tem času občasno moten telefonski in internetni kontakt s knjižnico na vseh lokacijah. Hvala za razumevanje!
Mag. Matjaž Eržen direktor

Srečanja ob humanistiki: RAZSVETLJENSTVO v Evropi in v naših krajih

Pridružite se nam v sredo, 11. decembra 2019 ob 17. uri
na Mladinskem oddelku Knjižnice Ivana Tavčarja Škofji Loki.
Letos obeležujemo 200 letnico smrti dveh pomembnih razsvetljencev Valentina Vodnika in Žige Zoisa. Ob izboru knjig se bomo vprašali - kako pomembna so za idejno zgodovino in identiteto sodobne Evrope (katere del smo danes tudi Slovenci) nekatera literarna in filozofska besedila mislecev, ki jih uvrščamo v obdobje razsvetljenstva. Kako so njihove zamisli in ideje odmevale na področju sedanje Slovenije (Zois, Pohlin, Vodnik, Linhart, in drugi)? Kaj nam t.i. " razsvetljenstva"; pomeni danes?

mag. Marko Ogris

POTOPISNO PREDAVANJE ALPE ADRIA TRAIL

TORKOV VEČER S KNJIŽNICO
Pridružite se nam v torek, 10. decembra 2019, ob 19. uri, na Mladinskem oddelku Knjižnice Ivana Tavčarja Škofja Loka.

Alpe Adria Trail je pohodniška transverzala, ki povezuje tri sosedne regije – Avstrijsko Koroško, Furlanijo – Julijsko Krajino in zahodno Slovenijo. Vodi izpod najvišjega vrha Avstrije, Grossglocknerja (3.798 m), do Jadranskega morja. Gre za izjemno bogato transverzalo, na kateri pohodnik spoznava naravne lepote, zgodovinsko zapuščino, kulturno dediščino in ljudi treh mejnih dežel, ki delijo skupen zgodovinski prostor, dandanes pa pripadajo trem različnim državam. Na predavanju bom predstavila del prehojene poti.

Nina Kopčavar

STROKOVNO PREDAVANJE PODALJŠEVANJE ŽIVLJENJA Z ZNANOSTJO IN TEHNOLOGIJO

lipovsekSreda, 20. novembra 2019 ob 18.30 uri,
na Mladinskem oddelku Knjižnice Ivana Tavčarja Škofja Loka.
Današnji hitri napredek kaže, da bomo ljudje morda že v 21. stoletju lahko živeli nekaj desetletij dlje, kot je bilo pričakovano in da nam bo uspelo izredno upočasniti staranje. Na predavanju si ogledamo stanje tehnologij, povezanih s podaljševanjem življenja. Dotaknemo se tudi vprašanj etičnosti, osebne identitete, pravične distribucije (dostopnosti posameznika do podaljševanja življenja) ter socioloških prednosti in izzivov, ki jih tehnologije podaljševanja življenja prinašajo.

MARTIN LIPOVŠEK

ČEMU FILOZOFIJA DANES

ogrisTORKOV VEČER S KNJIŽNICO
Pridružite se nam v torek, 19. novembra 2019 ob 18. uri na Mladinskem oddelku Knjižnice Ivana Tavčarja Škofji Loki.
Zakaj filozofija, tudi v naši dobi, ostaja privilegiran kraj srečevanjačloveka s samim seboj, obenem pa uporabna veda zarazumevanje časa, v katerem živimo? Kako so različni misleci odantike do danes opredelili temeljna vprašanja, ki so, čeprav jimrečemo filozofska, po svoji naravi vendarle splošno človeška?Kako se v digitalni dobi lotiti branja filozofskih besedil?

mag. Marko Ogris

COLORADO TRAIL Z GORSKIM KOLESOM ČEZ SKALNO GOROVJE

colorado TORKOV VEČER S KNJIŽNICO: POTOPISNO PREDAVANJE

Pridružite se nam v torek, 12. novembra 2019, ob 19. uri, na Mladinskem oddelku Knjižnice Ivana Tavčarja Škofja Loka.

Osemsto petdeset kilometrov dolga pohodniška pot se na povprečni višini več kot tri tisoč metrov vije pod najvišjimi vrhovi celinskega dela ZDA med Denverjem in Durangom. Skoraj v celoti je odprta tudi za kolesarje. Zaradi presenetljivo nizkega povprečnega naklona in vzornega vzdrževanja je pot za pripravljene kolesarje vozna v okoli devetdesetih odstotkih.

Marjan Moderc

Knjižnica v Sovodnju v petek zaprta

Obveščamo vas, da bo knjižnica na Sovodnju v petek, 8.11.2019 ZAPRTA! Gradivo boste lahko vrnili prihodnji teden. Za ta čas vam tudi ne bomo upoštevali morebitne nastale zamudnine! Hvala za razumevanje!

<< December 2019 >>
 P  T  S  Č  P  S  N