Domov Obvestila
Novice in obvestila

DEMENCA, MOJA UČITELJICA

VABILO na delavnico in predstavitev knjige:

DEMENCA, MOJA UČITELJICA, Ana Cajnko, prof.

Za demenco ne obstaja hitra rešitev v obliki zdravniškega posega ali zdravil in zgolj informacije o demenci niso dovolj za to, da se sprijaznimo, sprejmemo in da lahko pomagamo ljudem z demenco.

Delavnica je namenjena vsem, ki se tako ali drugače srečujejo z demenco in je BREZPLAČNA.
KDAJ: 18.10.2018, ob 19.00 uri
KJE: Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka, enota Gorenja vas, Poljanska cesta 87, 4224 Gorenja vas

Delavnica temelji na psihosocialnem pristopu in ne na medicinskem, tradicionalnem. Poteka v obliki pogovora, postavljanja vprašanj in iskanja ustreznih rešitev in odgovorov, ki so pomembni za skupno življenje z ljudmi z demenco. Z znanjem bomo demenco bolje spoznali, jo sprejeli takšno kot je. Spreminjanje našega odnosa do demence, bo izboljšalo življenje tistim, ki imajo demenco kot tudi tistim, ki zanje skrbijo, prav gotovo pa bo tudi zmanjšalo strah pred njo. Delavnico izvaja Ana Cajnko (univ. prof., dipl. soc. del. spec. geron- tologije), predsednica društva RESje – prostovoljstvo na področju demence, avtorica programa RESje in priročnikov za svojce oseb z demenco ter avtorica knjige »Demenca, moja učiteljica«.

ORGANIZIRA: Zavod O, Zavod Škofj eloške Mladine, VGC Gorenjske in Knjižnica Ivana Tavčarja.

SEVERNI POL Z NATAŠO BRIŠKI

Jutri predavanje (torek, 2.10.) Nataša Briški http://www.knjiznica-skofjaloka.si/prireditve/dogodki/details/1888 Projekcija bo zaradi slabe vremenske napovedi izvedena v Kinu Sora!

NARAVNE REŠITVE ZA MOŽGANE PREDAVA: SANJA LONČAR

naravne resitve za mozganeKaj načenja naše možgane? Zakaj smo priča epidemičnemu razmahu degenerativnih bolezni živčevja? Kako je mogoče preprečiti, ustaviti in celo zdraviti propadanje možganov na naraven način? Naši predniki so poznali koristi rastlinskih moči v boju proti tovrstnim tegobam, sodobna znanost pa njihovim ugotovitvam pritrjuje in celo razkriva mehanizme, s katerimi rastlinam uspeva pomagati tudi na tem področju. Pridružite se nam v torek, 25. septembra 2018 ob 18. uri v Kašči na Spodnjem trgu.

Za več informacij se lahko obrnete na Apolonijo Kandus na telefonski številki 040 477 640 od ponedeljka do petka med 10. in 14. uro ali na elektronskem naslovu Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript. .

Projekcija filma Marina - prestavljeno!

kinoObveščamo vas, da današnja projekcija filma Marina ob 21h (Kino nad mestom), zaradi slabega vremena odpade. Nadomestni termin je v četrtek, 16.8.

Lepo vabljeni.

Projekcija: Košarkar naj bo - prestavljeno!

kinoObveščamo vas, da je nadomestni termin za odpadlo filmsko projekcijo Košarkar naj bo prestavljen na sredo, 15. avgusta ob 21.00.

Hvala za razumevanje in lepo vabljeni!

Kino nad mestom 2018

Pod zvezdnatim nebom si boste tudi letos lahko ogledali pet filmskih uspešnic:
Petek, 10. avgust: POPOLNI TUJCI (komedija)
Sobota, 11. avgust : KOŠARKAR NAJ BO (mladinski) - PRESTAVNLJENO na sredo, 15.8.
Nedelja, 12. avgust: DRUŽINA (dokumentarni)
Ponedeljek, 13. avgust: THE BEATLES: OSEM DNI NA TEDEN (glas. dok.)
Torek, 14. avgust: MARINA (romantična biografska drama) - PRESTAVNLJENO na četrtek, 16.8.

Poletni delovni čas

Bralce in druge obiskovalce knjižnice obveščamo, da bodo enote knjižnic v JULIJU in AVGUSTU odprte po naslednjem urniku
POVEZAVA
*v Škofji Loki je oddelek za odrasle in mladinski oddelek