Domov Obvestila
Novice in obvestila

NLP - nevro lingvistično programiranje in njegova vsakdanja uporaba

nlpTorek, 21. 1. 2020, Mladinski oddelek Knjižnice Ivana Tavčarja Škofja Loka
Torkov večer s knjižnico
Strokovno predavanje
Predava: Anton Zupanc

Kako ljudje delujemo - funkcioniramo in kako naša percepcija okolice vpliva na naše počutje in
posledično na naša dejanja oziroma ne dejanja (trema, strah, kako zamrznemo, na drugi strani pa
samozavest, pogum, organiziranost, disciplina, konsistentnost...).
Predavatelj bo predstavil 2 lahki in učinkoviti tehniki, ki ju lahko uporabljamo v svojem življenju –
kako odpravljamo strah, tremo, si dvignimo samozavest, se pripravimo na nastop, lahko opogumimo
otroka pri učenju ali pred preverjanjem znanja.

Potopisno predavanje odpade

Obveščamo vas, da potopisno predavanje Matije (Matica) Vojska, Po alpskih cestah in stezah do Azurne obale s kolesi, ki ga imamo na programu v torek, 14. 1. 2020 ob 19.00 na Mladinskem oddelku, ODPADE zaradi poškodbe predavatelja. Hvala za razumevanje!

Praznični delovni čas

Knjižnica Ivana Tavčarja bo 24. in 31.12. odprta po sobotnem delovnem času (7.30-12.30).

Portal www.knjiznice.si

Slovenske splošne knjižnice smo dobile novo spletno stran – portal, preko katerega lahko obiskovalci dostopate do kupa podatkov o nas in naših dejavnostih ter številkah v povezavi z našim delovanjem.
Vabljeni k njegovi uporabi! https://www.knjiznice.si/

OGENJ, RIT IN KAČE NISO ZA IGRAČE 3. del Moške zgodbe

TORKOV VEČER S KNJIŽNICO PREDSTAVITEV KNJIGE
Pridružite se nam v torek, 17. decembra 2019, ob 19. uri, v Miheličevi galeriji v Kašči na Spodnjem trgu v Škofji Loki.

Milena Miklavčič je leta 2013 izdala knjigo Ogenj, rit in kače niso za igrače. V prvi knjigi pripoveduje zgodbe kako so nekoč na podeželju živeli naši predniki, v drugi knjigi dobimo vpogled kako odnose zaznamuje sodobni čas. S tretjo knjigo 'moških zgodb' zaključuje s poljudnimi raziskavami, zapisi in intervjuji o medsebojnih odnosih in intimi na slovenski način. Na več kot 500 straneh beremo nekaj sto izpovedi generacij dedov, sinov in vnukov.

MOTNJE - menjava telefonskega operaterja

Obveščamo vas, da bomo v času med 9. 12. in 13. 12. 2019 izvajali menjavo telefonskega operaterja. Zato bo v tem času občasno moten telefonski in internetni kontakt s knjižnico na vseh lokacijah. Hvala za razumevanje!
Mag. Matjaž Eržen direktor

Srečanja ob humanistiki: RAZSVETLJENSTVO v Evropi in v naših krajih

Pridružite se nam v sredo, 11. decembra 2019 ob 17. uri
na Mladinskem oddelku Knjižnice Ivana Tavčarja Škofji Loki.
Letos obeležujemo 200 letnico smrti dveh pomembnih razsvetljencev Valentina Vodnika in Žige Zoisa. Ob izboru knjig se bomo vprašali - kako pomembna so za idejno zgodovino in identiteto sodobne Evrope (katere del smo danes tudi Slovenci) nekatera literarna in filozofska besedila mislecev, ki jih uvrščamo v obdobje razsvetljenstva. Kako so njihove zamisli in ideje odmevale na področju sedanje Slovenije (Zois, Pohlin, Vodnik, Linhart, in drugi)? Kaj nam t.i. " razsvetljenstva"; pomeni danes?

mag. Marko Ogris

<< Januar 2020 >>