Domov Obvestila
Novice in obvestila

TRIJE SNEŽAKI

trije snezakiOTROŠKA IGRICA ZA OTROKE IN NJIHOVE STARŠE
Pridružite se nam v ponedeljek,
10. 12. 2018 ob 17.30 uri
v VELIKI DVORANI Sokolskega doma(Gorenja vas).
VSTOP PROST!
Otroci Gledališkega tečaja pod mentorstvom Nadje Strajnar Zadnik Trije snežaki sredi zimske noči iščejo ulico, kjer naj bi prebivali. Bivanje na mrazu, ko padajo snežinke, je za njih nekaj najlepšega. Sklenejo, da je lahko v eni ulici samo en snežak. Drug drugega začnejo odganjati iz ulice in prijateljstva med njimi je konec. Prepir, dvoboj in troboj prekine majhen, zgubljen kužek, ki ne najde poti domov. Sledove tačk je zametel sneg. Snežaki združijo moči in mu pomagajo najti pot do doma. Pred domačimi vrati spet nastane problem: kužek je premajhen da bi pozvonil. Zato to naredijo snežaki. Kužek se jim zahvali, snežaki pa se od ganjenosti skoraj raztopijo. Kužek jim je pokazal, da lahko s skupnimi močmi naredijo tudi kaj dobrega in še prijateljstvo med njimi se okrepi.

ARHEOLOŠKE PRIGODE V DEŽELI MAJEV

arheoloske prigodeDr. Ivan Šprajc (ZRC SAZU) že vrsto let vodi arheološke terenske preglede v osrčju polotoka Jukatana v Mehiki. V predavanju bo predstavil najzanimivejša odkritja in pokazal, s kakšnimi izzivi se sooča njegova ekipa pri delu na tem težko dostopnem, pretežno neposeljenem in s tropskim gozdom preraščenem območju, ki je bilo pred začetkom njegovih raziskav arheološko skoraj povsem neraziskano. Pridružite se nam v torek, 11. decembra 2018, ob 19. uri v Miheličevi galeriji v Kašči na Spodnjem trgu v Škofji Loki.

NA CANKARJEVEM BEREMO CANKARJA

cankarNa predvečer 100. obletnice smrti Ivana Cankarja bodo Ločani v poklon klasiku slovenske besede simbolično prebirali odlomke njegovih del na Cankarjevem trgu v Škofji Loki. Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka se na ta način pridružuje praznovanju Cankarjevega leta, ki skuša duh Cankarja in njegovih besed ponesti do obiskovalcev, da bodo le-te odzvanjale tudi v sodobnem času. Pridružite se nam v ponedeljek, 10. decembra 2018, ob 19. uri na Cankarjevem trgu v Škofji Loki.

KAKO BITI SREČEN

smejkoPridružite se nam v četrtek, 15. NOVEMBRA 2018, ob 19. uri v MALI DVORANI Sokolskega doma v Gorenji vasi.

Stanje notranje sreče in zadovoljstva sta znaka, da smo v življenju prehodili pomemben del naše notranje in zunanje poti. Na predavanju se bomo skupaj učili, kako lahko zavestno živimo bolj zadovoljno in srečno življenje. Sreča ni naključje, je stvar odločitve in življenja po njej.

KNIFIC Kristina

Ob svetovnem dnevu filozofije NESMISEL SMISLA V DOBI TEHNIKE IN NESKONČNE IZBIRE VSEGA

filozofijaPridružite se nam v četrtek, 15. novembra 2018, ob 19. uri v Miheličevi galeriji v Kašči na Spodnjem trgu v Škofji Loki.
mag. Marko Ogris

Se nam naše vsakdanje življenje v dobi nenehnih tehničnih inovacij in neskončne izbire vsega, kar je moč prodati ali kupiti – kaže smiselno in človeško izpolnjeno ali smo vse bolj tesnobni in nezadovoljni; se kot posamezniki počutimo osebno suverene in družbeno angažirane ali smo vse bolj podobni nedoletnim otrokom, ki se vedno manj zanašajo na lastno ročne sposobnosti, moč spomina, inventivne ustvarjalnosti in domišljije? Kakšne vrste "smislov" je vso zgodovino evro-azijske civilizacije človeku zagotavljala filozofska drža do sveta in življenja - v različnih kulturnih in duhovnih tradicijah? In navsezadnje - katere konkretne koristi tudi človeku digitalne dobe prinaša knjižno branje humanistike v primerjavi z "brskanjem" po zaslonih "pametnih naprav"?

Strokovno predavanje in predstavitev knjige: STRES, KUGA SODOBNEGA ČASA

stresPridružite se nam v torek, 6. novembra 2018, ob 19. uri v Miheličevi galeriji v Kašči na Spodnjem trgu v Škofji Loki.

Avtorica knjige Stres, kuga sodobnega časa bo skozi osebno izkušnjo ter na podlagi znanstveno podprtih izsledkov razumljivo pojasnila tisto slabo stran stresa, ki nas uničuje v bolezni: izgorelost, fibromialgijo, depresijo, bolečinske sindrome.
Pojasnila bo, kako stres uporabiti kot zaveznika in kaj spremeniti, da se ne razraste do rušilne moči cunamija in nas odplakne v različne bolezni.

Glasbena pravljična ura odpade!

Obveščamo vas, da v sredo, 7. novembra 2018, ODPADE »Glasbena pravljična ura – Z GLASBO V PRAVLJICO« v Krajevni knjižnici Žiri napovedana za 17.00 uro. Knjižnica bo na ta dan odprta po rednem urniku 10.00 – 15.00 h.