Domov Obvestila
Novice in obvestila

Projekcija filma Marina - prestavljeno!

kinoObveščamo vas, da današnja projekcija filma Marina ob 21h (Kino nad mestom), zaradi slabega vremena odpade. Nadomestni termin je v četrtek, 16.8.

Lepo vabljeni.

Projekcija: Košarkar naj bo - prestavljeno!

kinoObveščamo vas, da je nadomestni termin za odpadlo filmsko projekcijo Košarkar naj bo prestavljen na sredo, 15. avgusta ob 21.00.

Hvala za razumevanje in lepo vabljeni!

Kino nad mestom 2018

Pod zvezdnatim nebom si boste tudi letos lahko ogledali pet filmskih uspešnic:
Petek, 10. avgust: POPOLNI TUJCI (komedija)
Sobota, 11. avgust : KOŠARKAR NAJ BO (mladinski) - PRESTAVNLJENO na sredo, 15.8.
Nedelja, 12. avgust: DRUŽINA (dokumentarni)
Ponedeljek, 13. avgust: THE BEATLES: OSEM DNI NA TEDEN (glas. dok.)
Torek, 14. avgust: MARINA (romantična biografska drama) - PRESTAVNLJENO na četrtek, 16.8.

Poletni delovni čas

Bralce in druge obiskovalce knjižnice obveščamo, da bodo enote knjižnic v JULIJU in AVGUSTU odprte po naslednjem urniku
POVEZAVA
*v Škofji Loki je oddelek za odrasle in mladinski oddelek
odprt po istem urniku.

DRUŽINSK O BRANJE

klovnKNJIŽNICA IVANA TAVČARJA ŠKOFJA LOKA VAS VABI NA ZAKLJUČNO PRIREDITEV PROJEKTA KI BO V ČETRTEK, 7.6.2018 OB 18.00 NA MLADINSKEM ODDELKU NA NAMI.
NA CIRKUŠKI DELAVNICI NAS BODO ZABAVALI ARTISTI TEATRA CIZAMO.
S pomočjo številnih cirkuških rekvizitov se bomo naučili žonglirati, lovili bomo ravnotežje na hoduljah, se umivali kot klovni in se predvsem dobro zabavali…

Aplikacija PressReader

press readerPosebno bralno izkušnjo prinaša aplikacija PressReader, ki omogoča branje elektronskih zbirk dostopnih z računalnikov v naši knjižnici na tabličnih računalnikih in pametnih telefonih z operacijskimi sistemi iOS, Android, Windows 8 ali BlackBerry10.
Povezavo izvedete preko spletne strani MK Kranj, kjer iz seznama izberete vašo knjižnico – »Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka«. Za uporabo in dostop zadošča številka vaše izkaznice in geslo za »Moja knjižnica«!

Seznam baz je objavljen desno spodaj na prvi strani spletne strani naše knjižnice.

Zbirka Library Press Display prinaša tekoče izdaje več kot 3.000 nacionalnih, regionalnih in lokalnih časnikov in revij iz Evrope, Azije, Avstralije, Afrike, Latinske in Severne Amerike. Skupaj več kot 100 držav in več kot 60 jezikov. Med njimi so na voljo naslovi številnih resnih časnikov kot:

- Dnevnik, Večer, Nedeljski dnevnik (Slovenija),
- The Guardian, The Daily Telegraph, The Independent (Velika Britanija),
- Corriere della Sera, Il Sole 24 ore (Italija),
- Le Figaro, Le Monde (Francija),
- Die Presse, Der Standard, Kleine Zeitung Karnten (Avstrija), § The Washington Post, USA Today (ZDA),
- Večernji list (Hrvaška) in številni drugi.

Na voljo je tudi veliko število popularnih revij (magazinov) kot npr. Newsweek, iPad&iPhone user Mac Format, Procycling, Top Gear, Science Illustrated, Auto Bild itn. Časnike in revije lahko prebirate na osebnih računalnikih, kjer lahko vsebino prilagajate po novicah iz naslovnih strani dnevnikov, zadnjih novicah, gospodarskih novicah, športnih novicah, novicah iz sveta zabave itn. Na voljo je pregled po naj bolj branih časnikih, avtorjih in blogerjih. Možen je pregled časnikov po državah, jezikih in abecedi naslovov. Vmesnik omogoča tudi osnovno in napredno iskanje.

Sprememba v programu

Obveščamo vas, da bo otroška spevoigra Kresniček, napovedana za sredo, 16.maja, zaradi slabega vremena prestavljena v predavalnico OŠ Škofja Loka- Mesto (stranski vhod).
Hvala za razumevanje in lepo vabljeni, da se nam pridružite.

<< Avgust 2018 >>
 P  T  S  Č  P  S  N