Domov Obvestila
Novice in obvestila

PANČKOV SVET

Pesmice in pravljice v oblaku. V Pančkovem svetu se pridružujejo pobudi olajšati in popestriti vsakdan našim malčkom. Zato do nadaljnjega odpirajo brezplačen dostop do Pančkovih pravljic in pesmic v oblaku.
www.pancek.si.

MNOGI NASLOVI IZDAJ ČASOPISNE HIŠE DELO NA VOLJO V PROSTEM DOSTOPU

Odlična novica za raziskovalce in bralce časopisa Delo.
S časopisno hišo Delo smo se dogovorili, da velik del njihovih preteklih izdaj, ki jih hranimo na portalu Digitalne knjižnice Slovenije, v času epidemije ponudimo tudi v prostem dostopu. Vsi uporabniki lahko brez omejitev v tem času beremo naslednje naslove:

Delo (1959 – 1999),
Ljudska pravica (1934 – 1959),
Petkov teden (1986 – 1990),
Slovenski poročevalec (1938 – 1959),
Sobotna priloga (1967 – 1999),
Tedenska tribuna (1953 – 1973),
Tovariš (1945 – 1973),
Vikend magazin (1990 – 1994).

Sedaj je v prostem dostopu skupno okoli 30.000 digitalnih objektov, ki so bili doslej dostopni le v prostorih NUK. Zahvaljujemo se časopisni hiši Delo za dovoljenje in olajšano pot do gradiva.

Vabljeni k branju Delovih edicij

#Ostanimodoma in ostanimo zdravi

IZPOSOJA STROKOVNEGA GRADIVA – POŠILJANJ PO POŠTI

Po obvestilu NIJZ je možna izposoja in pošiljanje gradiva ob upoštevanju enakih ukrepov kot pri spletni trgovini in pripravi ter dostavi naročil.

Navodila:

1. 1.Pošiljamo SAMO strokovno gradivo za namene študija.
  2. 2.Uporabnik pošlje seznam z naslovi na mail  Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript.   ali SMS, MMC na mobilno številko 031 367 555. Pošlje tudi MMC sporočilo – sliko svoje izkaznice!
  3. 3.Pošiljanje se izvaja samo iz knjižnice v Škofji Loki (gradivo, ki je v Škofji Loki)
  4. 4.Količina gradiva – omejena na težo paketa do 2 kg (cena 2,50 eur).
  5. 5.Uporabnik je seznanjen, da se strošek pošiljanja (2,50 EUR) vpiše v dolg, ki ga bo poravnal po koncu izrednih razmer.
  6. 6.Gradiva ni potrebno vračati do konca teh razmer.
  7. 7.Če je možno, lahko uporabnik naročeno gradivo prevzame pred vrati v knjižnico v Škofji Loki (Šolska ulica) v času pon – pet, 8.00 – 15.00h.

NAČIN:

-          Uporabnika, ki želi tak prevzem obvestimo, da je gradivo pripravljeno.

-          Ko je zunaj na parkirišču pokliče v knjižnico in obvesti, da čaka. Dežurni zaposleni nato pripravljeno gradivo postavi pred vrata.

Anketa

"Spoštovani, vljudno vas prosimo za sodelovanje v raziskavi o poznavanju in uporabi splošnih knjižnic. Anketa vam bo vzela med 10 in 15 minut vašega časa, vaše mnenje pa bo zelo pomembno za naš raziskovalni projekt.
POVEZAVA
Anketiranje bo potekalo do 2.aprila.

Hvala za sodelovanje

Biblos dostop

Oddaljeni vpis za dostop do portala e-knjig BIBLOS, brez plačila članarine za čas trajanja izrednih razmer.
POJASNILA in PRISTOPNA IZJAVA

Virtualni svet knjig

virtualni svet knjiznic Vabimo vas v virtualni svet knjig, časopisov in informacij slovenskih splošnjih knjižnic!

Podrobnosti na POVEZAVI!

Razstava v Litvi

Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka že nekaj let preko združenja sestrskih knjižnic NAPLE, sodeluje s Knjižnico v mestu Panevežys (Litva). Z njo vsako leto, v mesecu februarju izmenjujemo razstave. POVEZAVA

<< April 2020 >>