Domov Obvestila

CAMINO FRANCES: moj poskus pobega od »brezsmislov« sodobne družbe

klug

KRAJEVNA KNJIŽNICA GORENJA VAS vas vabi na ČETRTKOV VEČER S KNJIŽNICO
Mojca KLUG - PREDSTAVITEV KNJIGE, ki bo potekala v obliki lahkotnega potopisnega predavanja
Pridružite se nam v četrtek, 24. JANUARJA 2019, ob 19. uri v MALI DVORANI Sokolskega doma v Gorenji vasi.
Knjiga za tiste, ki razmišljajo o tem, da bi prehodili Camino Francés, svetovno znano romarsko pot v Španiji, ali pa so to že storili.

Prevzela bo vse, ki radi berejo potopise in osebno izpovedne zgodbe, saj romarka Mojca v knjigi bralca široko odprtih rok povabi, da se ji pridruži na njeni poti po Caminu. Delo odlikuje avtoričina iskrenost, saj v svoji pripovedi bralca spretno vodi skozi dogajanje in mu ob tem prav ničesar ne prikriva.

Gledaliiška predstava TRIJE SNEŽAKI

V sredo, 23. januarja 2019 ob 17.00 vas vabimo v Krajevno knjižnico Železniki na gledališko predstavo TRIJE SNEŽAKI. Igrali bodo otroci Gledališkega tečaja pod mentorstvom Nadje Strajnar Zadnik. Vstop je prost.

PREDSTAVITEV KNJIGE: KO IMA ŽIVLJENJE ŽUR

Pridružite se nam v četrtek, 10. JANUARJA 2019, ob 19. uri
v MALI DVORANI Sokolskega doma v Gorenji vasi.
Minka Gantar(avtorica knjige Ko imajo hormoni žur)

Za vsako težavo je nekje vzrok – lahko je hranilna podhranjenost, lahko je dediščina družine ali spomin duše. Mnogise sprašujete kako se rešiti teže preteklosti in zaživeti svobodno.Na predavanju boste izvedeli kako.
Predavanje vam bo tudi podalo odgovore na vprašanja:
Kaj je DNK duše
Kaj je homocistein
Kako telo sporoča hranilno  podhranjenost
Kako prepoznati podzavestna prepričanja
Kako se osvoboditi teže preteklosti
Kako odpustiti kar skoraj ni moč odpustiti
Zakaj pomanjkanje silicija in vitamina D3 vodi v bolezen
Kaj so to tiha vnetja na celični bazi

Kako kombinirati hrano, da nas ne zgrabi želja po sladkem…

OBRATOVALNI ČAS MED PRAZNIKI 2018

snezinkaObveščamo vas, da bo v ponedeljek, 24. in 31. decembra 2018 odprta le knjižnica v Škofji Loki (odrasli in mladinski oddelek) od 7.30 do 12.30 ure.
Vse ostale knjižnice bodo oba ponedeljka zaprte.
Vse enote Knjižnice Ivana Tavčarja Škofja Loka bodo na praznične dni, 25. in 26. decembra 2018 ter 1. in 2. januarja 2019, zaprte.

LETAK

TRIJE SNEŽAKI

trije snezakiOTROŠKA IGRICA ZA OTROKE IN NJIHOVE STARŠE
Pridružite se nam v ponedeljek,
10. 12. 2018 ob 17.30 uri
v VELIKI DVORANI Sokolskega doma(Gorenja vas).
VSTOP PROST!
Otroci Gledališkega tečaja pod mentorstvom Nadje Strajnar Zadnik Trije snežaki sredi zimske noči iščejo ulico, kjer naj bi prebivali. Bivanje na mrazu, ko padajo snežinke, je za njih nekaj najlepšega. Sklenejo, da je lahko v eni ulici samo en snežak. Drug drugega začnejo odganjati iz ulice in prijateljstva med njimi je konec. Prepir, dvoboj in troboj prekine majhen, zgubljen kužek, ki ne najde poti domov. Sledove tačk je zametel sneg. Snežaki združijo moči in mu pomagajo najti pot do doma. Pred domačimi vrati spet nastane problem: kužek je premajhen da bi pozvonil. Zato to naredijo snežaki. Kužek se jim zahvali, snežaki pa se od ganjenosti skoraj raztopijo. Kužek jim je pokazal, da lahko s skupnimi močmi naredijo tudi kaj dobrega in še prijateljstvo med njimi se okrepi.

ARHEOLOŠKE PRIGODE V DEŽELI MAJEV

arheoloske prigodeDr. Ivan Šprajc (ZRC SAZU) že vrsto let vodi arheološke terenske preglede v osrčju polotoka Jukatana v Mehiki. V predavanju bo predstavil najzanimivejša odkritja in pokazal, s kakšnimi izzivi se sooča njegova ekipa pri delu na tem težko dostopnem, pretežno neposeljenem in s tropskim gozdom preraščenem območju, ki je bilo pred začetkom njegovih raziskav arheološko skoraj povsem neraziskano. Pridružite se nam v torek, 11. decembra 2018, ob 19. uri v Miheličevi galeriji v Kašči na Spodnjem trgu v Škofji Loki.