Domov Obvestila Aplikacija PressReader

Aplikacija PressReader

press readerPosebno bralno izkušnjo prinaša aplikacija PressReader, ki omogoča branje elektronskih zbirk dostopnih z računalnikov v naši knjižnici na tabličnih računalnikih in pametnih telefonih z operacijskimi sistemi iOS, Android, Windows 8 ali BlackBerry10.
Povezavo izvedete preko spletne strani MK Kranj, kjer iz seznama izberete vašo knjižnico – »Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka«. Za uporabo in dostop zadošča številka vaše izkaznice in geslo za »Moja knjižnica«!

Seznam baz je objavljen desno spodaj na prvi strani spletne strani naše knjižnice.

Zbirka Library Press Display prinaša tekoče izdaje več kot 3.000 nacionalnih, regionalnih in lokalnih časnikov in revij iz Evrope, Azije, Avstralije, Afrike, Latinske in Severne Amerike. Skupaj več kot 100 držav in več kot 60 jezikov. Med njimi so na voljo naslovi številnih resnih časnikov kot:

- Dnevnik, Večer, Nedeljski dnevnik (Slovenija),
- The Guardian, The Daily Telegraph, The Independent (Velika Britanija),
- Corriere della Sera, Il Sole 24 ore (Italija),
- Le Figaro, Le Monde (Francija),
- Die Presse, Der Standard, Kleine Zeitung Karnten (Avstrija), § The Washington Post, USA Today (ZDA),
- Večernji list (Hrvaška) in številni drugi.

Na voljo je tudi veliko število popularnih revij (magazinov) kot npr. Newsweek, iPad&iPhone user Mac Format, Procycling, Top Gear, Science Illustrated, Auto Bild itn. Časnike in revije lahko prebirate na osebnih računalnikih, kjer lahko vsebino prilagajate po novicah iz naslovnih strani dnevnikov, zadnjih novicah, gospodarskih novicah, športnih novicah, novicah iz sveta zabave itn. Na voljo je pregled po naj bolj branih časnikih, avtorjih in blogerjih. Možen je pregled časnikov po državah, jezikih in abecedi naslovov. Vmesnik omogoča tudi osnovno in napredno iskanje.

<< Avgust 2018 >>
 P  T  S  Č  P  S  N