Domov Enote Knjižnica Škofja Loka

Poslovna tradicija: 1945
Pretežna dejavnost: Storitve

Mladinski oddelek

Mladinski oddelek se nahaja v prvem nadstropju, kamor se je zaradi prostorske stiske preselil leta 1986.Uporabnikom izposojamo knjižno gradivo,  CD-plošče (glasbene, pravljične), zvočne kasete (pesmi, pravljice), zvočne knjige, videokasete (risanke, poučne videokasete), DVD-je (risanke, filme), CD-ROM-e (igrice, poučne). Poučne knjige so razvrščene po UDK skupinah, medtem ko je leposlovje za otroke razvrščeno po starostnih stopnjah: otrokom do 5. leta starosti so namenjene kartonke v posebnih boksih, pod črko C je zbrano leposlovje za otroke  do 9. leta starosti, pod črko P so zbrane knjige za otroke od 10. do 13. leta, črka Mpa predstavlja knjižno gradivo za starostno skupino nad 13. letom. Poleg izposoje knjižničnega gradiva so na voljo tudi 3 računalniška mesta z dostopom do interneta.

Oddelek za odrasle

Oddelek za odrasle je namenjen uporabnikom od dopolnjenega 15. leta starosti. Nahaja se v pritličju in nadstropju knjižnice na Šolski ulici 6. Uporabnikom je poleg izposoje knjižnega gradiva, revij, zgoščenk (glasbene, ostale), CD-ROM-ov, videokaset (filmi, poučne videokasete), DVD-jev (filmi, strokovni DVD-ji), zvočnih kaset, zvočnih knjig, bralnikov za e-knjige, zemljevidov in multimedijskih kompletov za učenje tujih jezikov namenjena tudi časopisna čitalnica z dnevnim časopisjem, primerna tudi za opravljanje učnih aktivnosti in 7 računalniških mest z dostopom do interneta in možnostjo uporabe spletne elektronske pošte, programov za urejanje besedil in preglednic.

pasice_male_UradniList pasice_male_vec